Strona Główna   Strona Główna

Rapacki Józef-Pro memoria.Prusak w Polsce 1915-18


483.00 PLN

Rapacki Józef-Pro memoria.Prusak w Polsce 1915-18Kliknij aby powiększyć
Pro memoria. Prusak w Polsce (1915-1918).
20 autolitografij Józefa Rapackiego.

Wydawnictwo "Tygodnika Ilustrowanego".
Odbito w Litografii p.f. "Jan Coty", Warszawa [1918].

Teka introligatorska współczesna, format teki : 36 x 47 cm. , na wierzch naklejono stronę tytułową.
Litografie zdublowane na tekturze.

Cykl graficzny autorstwa Józefa Rapackiego wykonany techniką litografii,  obejmuje 20 litografii o wymiarach 35 x 46 cm, sygnowanych podpisem "Józef Rapacki" w dolnej części ilustracji, opatrzonych w ironiczne tytuły podane zawsze na prawym marginesie w pobliżu sygnatury wpisanej w obraz.
Przyczyną powstania cyklu była działalność okupacyjnych władz niemieckich podczas I wojny światowej na zajętym terytorium Cesarstwa Rosyjskiego.

Teka  zawiera 20 nieliczbowanych kart z autolitografiami, ukazującymi życie Polaków pod panowaniem pruskim ;
 34x44,3 [arkusze zostały lekko przycięte] cm ; sygnowanych podpisem "Józef Rapacki" u dołu.

Spis litografii:
5-go Listopada 1916, Bohaterowie, Chleba naszego powszedniego, Ziarno na siew dla Niemiec,  Na obronę ojczyzny, Nie było ich był las, Piramida zwycięstwa, Ciało-dusza i paszport z fotografią,
Podróż po własnym kraju, Niepodległość za przepustką, Przyjazd do wolnej stolicy, Porozumienie na rogatce, Kapelusz Gesslera, U stóp krzyża, Wieczorem w niedzielę przy wiejskim kościele, Po pracy odpoczynek, W służbie Amora, Na kwaterę do sprzymierzeńców, Bohaterowie, Na swojską nutę.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.