Strona Główna   Strona Główna

Pankiewicz J., Chrystus umęczony


1990.00 PLN

Pankiewicz J., Chrystus umęczonyKliknij aby powiększyć

Chrystus umęczony


Pod grafiką, w lewym rogu, sygnatura autora pierwowzoru malarskiego: W.Piechowski pinx.

Pod grafiką, w prawym rogu, sygnatura rytownika: J.Pankiewicz sc.Grafika wg obrazu Witolda Piechowskiego z 1905 roku, zamówiona przez Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Premia dla członków TZSP w 1906 roku.

Oryginalna akwaforta o 34 x 24 cm , oprawiona.

Stan – drobne pęknięcie na marginesie z prawej strony, papier pożółkły.


Pankiewicz Józef (1866-1940) – wybitny malarz i grafik, pedagog. W czasie licznych podróży po Europie nawiązywał kontakty z różnymi środowiskami artystycznymi, przez co w jego sztuce znajdują odbicie fascynacje różnymi trendami artystycznymi (m.in. impresjonizmem i symbolizmem) końca XIX i początków XX wieku.

W 1927 r. otrzymał od rządu francuskiego tytuł Kawalera Legii Honorowej. W 1933 został odznaczony Krzyżem Komandorskim Polonia Restituta.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.